Print this page
18 червня

В ИВЦ "Бузок" открытие выставки «Світ і Я»

Обласний художній конкурс дитячого малюнку «Світ і Я» присвячений Всесвітньому Дню охорони навколишнього природного середовища

«Світ і я»
18.06.2019 - 27.06.2019

Cвітова спільнота щорічно 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища, який був заснований Організацією Об’єднаних Націй в 1972 році.
Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, підписане 2200 діячами науки і культури з 23 країн світу, яке надійшло у травні 1971 року Генеральному секретарю ООН. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує людству у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.
День охорони навколишнього природного середовища - це привід для кожного з нас, щоб замислитися над тим, як ми живемо на Землі чи поважаємо природу і Світ, завдяки яким існуємо. 
З метою активізації уваги підростаючого покоління до значущості людини в збереженні природи, часткою якої вона є, любові та збереження природи, пропаганди і виховання духовних цінностей, сприянню реалізації творчих здібностей і гармонійного розвитку особистості Харківською обласною організацією Українського товариства охорони природи заснований дитячий художній конкурс «Світ і Я» присвячений Всесвітньому Дню охорони навколишнього природного середовища і проводиться у 2019 році втретє.
Конкурс проводиться за сприяння Департаменту екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації.
Учасники конкурсу - учні загальноосвітніх шкіл міста Харкова та Харківської області у трьох вікових категоріях: молодша група 8 - 11 років; середня група 12 - 15 років; старша група 15-17 років. 
Приймання робіт проводився протягом лютого – квітня 2019 року. За цей час надійшло біля 500 робіт. Найбільш активну участь прийняли діти шкіл міста Харкова та Ізюмського району Харківської області, Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості, Харківський міський Палац дитячої та юнацької творчості


Учасники конкурсу показали свою зацікавленість у конкурсі, а їх роботи - виконані з творчою індивідуальністю в різноманітних техніках образотворчого мистецтва. 
Роботи радують творчим потенціалом, щирим бажанням усвідомити та зрозуміти навколишній світ. Картини дітей цікаві своїми різноплановими сюжетами, вони підкреслюють красу цього Світу, передають вічне прагнення Людини до життя та її ролі в збереженні Природи.
Роботи учасників продемонстрували, що поставлена тема та ідея конкурсу в основному ними розкрита. Діти люблять природу та відчувають важливість єдності з нею.
Критеріями оцінки робіт були - оригінальність задуму і його відповідність завданням та темі конкурсу. Творча індивідуальність, майстерність, володіння технікою у якій виконана конкурсна робота, художній смак і колірне рішення.
Роботу журі очолювала Чурсіна Віра Іванівна - графік, аквареліст, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України, професор Харківської державної академії дизайну і мистецтва, доцент кафедри мистецтвознавства.
Почесний член журі – Ковтун Віктор Іванович - народний художник України, голова Харківської Національної спілки художників України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор кафедри живопису Харківської державної академії дизайну і мистецтва.
За підсумками роботи журі роботи дітей завоювали Гран-Прі у середній та старшій вікових групах. Також розподілені 1, 2, 3 місця у 3-х вікових групах (молодшій, середній та старшій), окремо визначено 10 робіт на вручення премії «Надія» також відібрані роботи для участі у виставці. Усього у виставці прийме участь біля 60 робіт.
Відкриття виставки робіт конкурсу «Світ і Я» та нагородження переможців відбуду 18 червня 2019 року о 14.00 годині.
Місце проведення відкриття виставки дитячих художніх робіт та нагородження переможців – «Регіональний інформаційний центр» Харківської обласної ради (інформаційно - виставковий центр «БУЗОК»).
Виставка працюватиме протягом 18- 27 червня 2019 року.

Read 240 times
Rate this item
(0 votes)