Print this page
18 жовтня

У "ІВЦ" Бузок "Харьковская сирень P.S." Заборонене українське кіно

    Цікаві факти про фільми, які перебували під забороною. Про це розкажуть представники ГО «Міжнародний кінофестиваль "Харьковская сирень"». Для всіх охочих вони проведуть серію лекцій на тему: «Заборонене українське кіно».

    Відкриється захід 24 жовтня розповіддю про відомий фільм режисера    Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». 28 листопада темою дня стане фільм «Криниця для спраглих» Юрія Іллєнка, 12 грудня – кінострічка    «Пропала грамота» режисера Бориса Івченка.  

    Захід відбудеться в рамках проекту «Харьковская сирень P.S.». Зі вступним словом виступить відомий харківський кінознавець Володимир Миславський.   

   «В Україні нині приділяється велика увага розвитку сучасного кіно. Безумовно, український глядач зацікавлений у появі якісного і цікавого вітчизняного продукту. Впевнена, що ці зусилля не пройдуть марно, і наші фільми здобуватимуть перемогу на найпрестижніших фестивалях, але водночас люди повинні знати і історію нашого кіно. Саме тому серію лекцій ми присвятили фільмам, що знімалися в Україні за часів СРСР, але з тих чи інших причин були заборонені», –  повідомила керівник ГО «Міжнародний кінофестиваль "Харьковская сирень"» Вікторія Маренич.     

    Нагадаємо: кінофестиваль «Харьковская сирень» вперше відбувся в Харкові у 2009 році. Його головною метою було створення майданчика для спілкування кінематографістів різних країн; залучення молодого покоління режисерів до творчого діалогу з майстрами світового кінематографа; підтримка сучасного ігрового і документального короткометражного кіно і відкриття його для широкого прокату. Почесним президентом кінофестивалю є французька акторка і письменниця Мілен Демонжо. Фестиваль отримав назву завдяки книзі «Харьковская сирень», яку Мілен присвятила своїй матері – харків’янці Клавдії Трубніковой.    

    Кінофестиваль відвідали почесні гості – діячі театру і кіно, музики і світу моди: П’єр Рішар, Жан-Поль Бельмондо, Ален Делон, Богдан Ступка, Остап Ступка, Богдан Бенюк, Володимир Фокін, Алла Сурикова, Володимир Дашкевич, Максим Дунаєвський, Родіон Нахапетов, Борис Токарев, Людмила Гладунко, Юджин Мамут, Ірина Борисова, Наталія Фатєєва та багато інших. У кінофестивалі взяли участь понад 400 режисерів з України, Росії, Білорусі, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Франції, Німеччини, Польщі, США та Канади. Нагадаємо: кінофестиваль «Харьковская сирень» вперше відбувся в Харкові у 2009 році. Його головною метою було створення майданчика для спілкування кінематографістів різних країн; залучення молодого покоління режисерів до творчого діалогу з майстрами світового кінематографа; підтримка сучасного ігрового і документального короткометражного кіно і відкриття його для широкого прокату. Почесним президентом кінофестивалю є французька акторка і письменниця Мілен Демонжо. Фестиваль отримав назву завдяки книзі «Харьковская сирень», яку Мілен присвятила своїй матері – харків’янці Клавдії Трубніковой.   

 

     Кінофестиваль відвідали почесні гості – діячі театру і кіно, музики і світу моди: П’єр Рішар, Жан-Поль Бельмондо, Ален Делон, Богдан Ступка, Остап Ступка, Богдан Бенюк, Володимир Фокін, Алла Сурикова, Володимир Дашкевич, Максим Дунаєвський, Родіон Нахапетов, Борис Токарев, Людмила Гладунко, Юджин Мамут, Ірина Борисова, Наталія Фатєєва та багато інших. У кінофестивалі взяли участь понад 400 режисерів з України, Росії, Білорусі, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Франції, Німеччини, Польщі, США та Канади.

Read 322 times
Rate this item
(0 votes)