Print this page
02 вересня

В ІВЦ "Бузок" ПЛАНЕТА ІСЛАНДІЯ Фотовиставка

ПЛАНЕТА ІСЛАНДІЯ

Фотовиставка

06.09.2020 – 19.09.2020

Ісландія — наймолодше місце на глобусі: вона ще допікається, дихає жаром і потріскує після своєї подорожі з печі в надрах Землі. Через свою молодість вона дивним чином відчуває себе неймовірно давньою, немов діорама під назвою «На світанку часів» з музею природної історії.

Адріан  Антоні  Гілл

Раді запросити Вас у подорож до іншої планети!

Острів Ісландія має звичайні земні координати, але з перших кроків вражає абсолютно унікальною «космічною» красою. Літописи ХІІ ст. кажуть, що «…Острів цей зветься Льодовим через лід, який спускається до океану. Острів такий великий, що дає притулок багатьом людям, які живуть лише скотарством і одягаються в шкури. Вони скупі на слова й правдиві… Блискавка та грім тут доволі рідкісні, проте щороку раз або двічі в тій або іншій частині острова виривається вогонь, який бушує із страшною силою і спалює все, що наздоганяє на своєму шляху. Невідомо, звідки цей вогонь — з пекла чи з безодні…»

Отже, Ісландія — особливе місце на Землі. Тут все рухається, кипить, парує, вивергається. Тут 70 відсотків території вкрито лавовими полями, на яких життя здатне відродитися лише через тисячу років. Тут навіть пісок чорного кольору, а гори, навпаки, жовті, червоні або блакитні. Тут знаходяться найпотужніший в Європі водоспад, найбільший льодовик, найпівнічніша столиця, найширша «кипляча» річка й найщільніша концентрація гейзерів у світі. Тут можна опинитися в «Центрі нічого». Тут науковці знайшли найстарішу істоту на планеті — сучасного молюска віком приблизно 420 років. Тут взагалі немає комарів, адже їм не підходить місцевий клімат. Тут з 930 року збирається найстарішій у світі парламент — Альтінг, а священний обов'язок кожного громадянина — повалити уряд, який порушує конституцію. Тут немає армії, морських і військово-повітряних сил, а поліціанти не носять зброю. Тут мешкають близько 330 тисяч людей, 80 тисяч коней, 460 тисяч овець і 4 мільйони тупиків — кумедних морських птахів, які є своєрідним символом Ісландії. Тут досі всерйоз вірять в ельфів, а Санта-Клаусів — аж п’ятнадцять! Тут жителі країни без жодних проблем можуть читати старовинні саги вікінгів у оригіналі, бо ісландська мова практично не змінилася за останні 1000 років, при тому, що менше одного відсотка населення Землі зможе вимовити назву найвідомішого ісландського вулкану — Ейяфьядлайокудль. І тут є ще безліч того, до чого пасує приставка «най».

 

Авторам фотовиставки пощастило переконатися в цьому особисто під час двох подорожей до Ісландії восени 2019 року та на початку весни 2020 року. Ми здолали понад 2000 кілометрів, дісталися найцікавіших куточків Країни льоду та полум’я, захоплено спостерігали північне сяйво, китів і майже ідеальні шторми. Своїми враженнями із задоволенням ділимося з поціновувачами мистецтва фотографії, любителями мандрів і просто нашими улюбленими глядачами!

З повагою,

Володимир Оглоблін, Людмила Горошко, Єгор Горошко, Олена Долженко

Read 191 times Last modified on Середа, 02 вересня 2020 13:46
Rate this item
(0 votes)