15 березня

У Харкові юні музиканти виступили на одній сцені з оркестром

У Харкові юні музиканти виступили на одній сцені з оркестром

Музичний проект «Народні візерунки», присвячений пам'яті Тараса Шевченка, реалізується у Харкові серед учнів дитячих музичних шкіл.

Новий творчий проект проходить у Харкові вже другий рік. Він приурочений до річниці від дня народження українського поета і художника Тараса Шевченка і передбачає серію спільних концертів учнів дитячих музичних шкіл, шкіл естетичного виховання та оркестру Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю.

Концерти проходять протягом навчального року, в них беруть участь діти, які займаються в класах народних інструментів. Така практика дає дітям можливість виступити з професійним оркестром на концертних майданчиках Харкова і області, отримати нові знання та досвід виступів.
 
 
Музичний проект «Народні візерунки» вперше відбувся в минулому році. Його ініціаторами виступили педагоги Харківської дитячої музичної школи №5 ім. Римського-Корсакова і Дитячої школи мистецтв №6. Цього року до заходу долучилися ще три освітніх заклади Харкова - музична школа №13 ім. Н. Коляди, музична школа №12 ім. К. Шульженко, школа мистецтв №5 ім. І. Дунаєвського, а також школа мистецтв №6 ім. Г. Жуковського з Києва. Всього в цьому році «Народні візерунки» зібрали близько 150 юних музикантів у віці від 7 до 16 років.
 
Сьогодні, 13 березня, в Театрально-концертному центрі пройшов підсумковий концерт фестивалю. У виконанні юних музикантів у супроводі професійного оркестру прозвучали твори відомих композиторів та обробки народних пісень для різних інструментів. На концерті виступили ансамблі домристов, народних інструментів, бандуристів, балалаєчників, гітаристів, баяністів, скрипалів, естрадний, фольклорний ансамблі та оркестр народних інструментів.

Як розповів головний диригент оркестру Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю Андрій Стрілець, серед творів, які виконують діти, є досить складні. До головного концерту музиканти ансамблю готувалися близько трьох місяців, а діти у своїх школах - ще довше.


«Перш за все, потрібно було підготувати музичний матеріал, зробити аранжування для оркестрової групи. Є складні твори. Дуже маленький музикант виконує на скрипці «Безперервний рух» - це складний твір, дівчинка грає на цимбалах «Карпатські полонини», є багато джазових обробок, обробки народної музики. Торік ми реалізували перший проект «Народні візерунки» і вперше випустили на велику сцену таких маленьких, але талановитих музикантів. Було дуже багато позитивних відгуків, проект викликав інтерес і цього року став більш масштабним. Він підтверджує тезу про те, що Харків - це культурна столиця України, що у нас дійсно безліч талановитих дітей. І «Народні візерунки» - це певний крок до розвитку національної музичної культури», - підкреслив Андрій Стрілець.

Зазначимо, що проект реалізується за підтримки Харківської міської ради. Наступного року його обіцяють продовжити і залучити до нього ще більше юних музикантів.
Read 498 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта