19 жовтня

В ІВЦ"Бузок" відкриття фотовистави «Перші протестанти. Лютерани»

Фотовистава

 «Перші протестанти. Лютерани»

З 23.10 по 02.11

 

          Виставка присвячена 250 - літтю євангелічно-лютеранської громади “Святого Вознесіння” в місті Харкові (1768-2018рр).

          В 2017 році минуло 500 років з часу зародження нового релігійного руху в західному християнстві - протестантизму. Лютерани були першими протестантами адже саме після їх протесту проти релігійних утисків під час рейхстагу в місті Шпаєр з'являється саме поняття протестантизм.

          Лютеранська конфесія хоча і зародилася в Німеччині, але поширилися по всьому світі. Такі країни, як Німеччина, Норвегія, Швеція, Данія, Фінляндія, Естонія, Латвія тісно пов'язані  з лютеранською ідентичністю та релігійністю. Сьогодні загалом на світі нараховується понад 70 мільйонів лютеран.

          Перші згадки про лютеранську громаду у місті Харкові походять з 1768р. За цих 250 років громада пережила, як злети так і падіння. З її історією нерозривно пов'язані такі відомі особи для харків'ян, як: лікарі Вільгельм Грубе, Микола Трінклер, Леонард Гіршман, кондитер Григорій Борман, фабрикант та меценат Максиміліан Гельферіх, архітектор Юліус Цауне та багато інших.

          На жаль радянський час став важким випробуванням для громади, яка втратила багато парафіян, служителів та все своє майно. Тільки після отримання незалежності України громада змогла знову відродитися. 

          Для того, щоб наблизити для сучасників ту конфесію до якої належали багато відомих харків'ян та показати, як лютеранська церква виглядає сьогодні на виставі будуть представлені фотографії лютеранських церков Німеччини - “батьківщини” лютеранства.

Автор цих фотографій - Інна Ремпель, фотограф-любитель та працівник Євангелічної Церкви Брауншвейгу. 

 

Read 307 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта