24 листопада

В ИВЦ "Бузок" открытие выставки Татьяны Пархоменко «Слобожанщина – мій рідний край»

  «Слобожанщина – мій рідний край»

 

Виставка живопису

 

Тетяни Пархоменко

27 28 листопада

          Слобожанські краєвиди нерідко називають українською Швейцарією . І це справді так. Хто хоч раз був на Зміївщині, той  не міг не замилуватися  краєвидами Коропових Хуторів , величчю козацьких могил ,  спокійною красою луків Сіверського Дінця.

Слобожанщина  унікальна людьми, землею,  особливим географічним смаком коли хочете. Не вірите ?  Приїздіть,  торкніться душею  цїєї землі.

… Тетяна Пархоменко  народилася у Німеччині , де батько був військовослужбовцем, а мати вчителювала. Згодом родина повернулася до України в рідне  село Лиман на Зміївщині.  Тетяна художниця- самородок і надзвичайно талановита. Коли вперше відчула потяг до малювання сказати напевно не може,  але потребу душі  відтворити красу у фарбі стримати не змогла. Та й навіщо?...

Прониклива пейзажна лірика на полотні то є не тільки художня майстерність, то є любов. Чиста, вірна(тому й переконлива) -до землі, яка народила та виплекала.

         …Коли б’ють гармати, музи не мовчать. Красиве та корисне то є теж зброя – вона виховує  нас ,  робить сильнішими , добрішими.

         Немає у Тетяни Пархоменко гучних звань . Але у неї , як і у багатьох творчих ,талановитих,  є підтримка голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної. Бо нове слово  художника,  яке так яскраво виказане на полотнах - то скарб, який треба підтримати та зберегти.

… Зупиніться перед картинами Тетяни Пархоменко , тихо гляньте  і відчуйте щемне тепло української землі, яку ви вже ніколи не зможете розлюбити…

 

Виставкова діяльність:

 • 2008 р. - участь в обласній виставці Харківщини «З народних джерел»,  що проходила в Музеї  народного мистецтва Слобожанщини;
 • 2012 р. - участь у виставці «Мальовнича Зміївщина» в Харківському центрі культури та мистецтва;
 • 2016р – участь у виставці «На пагорбах сходжень...» присвяченій художнику Сергію Майбороді;
 • 2016 р. – персональна виставка в Зміївському краєзнавчому музеї;
 • 2017р. – участь у міжнародному пленері «По місцях Зінаїди Серебрякової» з подальшими виставками у Зміївському краєзнавчому музеї, Музеї славетних харків’ян ім. К. Шульженко, Харківської художньої галереї ім.. Г. Семирадського, Харківського художнього музею, Пархомівського художнього музею ім. О.Ф. Луньова, Центральної наукової бібліотеки ХНУ ім. В.Н.Каразіна.
 • 2018р. – дипломант міжнародної виставки-конкурсу живопису «Український тиждень мистецтв» у Центральному будинку Художника (Київ).
 • 2018р.- персональна виставка в Харківському обласному Центрі культури та мистецтв.
 • 2018р.- персональна виставка в Харківському художньому музеї.
 • 2018р. – учасниця виставки «Слобожанське розмаїття» в Харківському обласному Центрі культури та мистецтв.
 • 2018р. – персональна виставка в центрі «Імідж» м. Чугуїв.
 • 2018р. -  учасниця всеукраїнської Ювілейної виставки до  80 річчя ХОНСХУ.
Read 329 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта