04 грудня

В ІВЦ "Бузок" Групова виставка «Печворкові витівки»

Групова виставка
 
«Печворкові витівки»
 
04.12.2020 – 13.12.2020 
 
Клаптикове шиття має дуже довгу історію. Ранні квілти – це стьобані ковдри, які збирались з різноманітних клаптиків тканин, підкладки і прокладки. Всі три шари простьобувались звичайним швом, який назвали стібок. Звідси и виник термін «квілт» - стьобаний виріб.
 
Зараз цей вид текстильного дизайну – арт-квілтинг – отримав неймовірну популярність не тільки на Заході, а й в Україні. Наші майстрині теж приєднались до цього виду творчості і з натхненністю втілюють в життя свої ідеї.
Емілія Грекова
 
Закінчила архітектурний факультет (зараз ХНУБА) та працювала архітектором. Потім організувала дитячу студію декоративно-прикладного мистецтва, де вишивала з дітьми, плела з соломи. У 1998 році зацікавилась клаптиковим шиттям. Цей напрямок творчості був таким різноманітним, що автор продовжує працювати з тканинами до сих пір. Починала з традиційного печворку, але арт-текстиль дав набагато більш простору для експериментів. Учасниця багатьох виставок в Україні, Чехії, Німеччині. Займалася арт-текстилем зі студентами УІПА, зараз збирає жінок і навчає їх перетворенню різних тканин в корисні, красиві речі, які радують очі та душу. Бере участь у екологічному русі по збереженню навколишнього природного середовища в рамках виставки «Еко-перетворення», де з кожним роком приймає участь все більше учасників. Роботи Емілії знаходяться в приватних колекціях України, Німеччини, Австралії та інших країн.
 
Наталія Лисак
Печворком займається 9 років. Закохалася в цей вид творчості з першої хвилини. Пошила більше 30 ковдр в різних техніках. Автор дуже любить підбирати тканини до нових проектів. За останні роки захопилася артквілтингом і малюванням нитками на швейній машині. Весь свій вільний час проводить у майстерні. Роботи Наталії виставлялися у Києві та Іспанії.
 
Фоміна Ірина
Закінчила мехмат ХДУ, працювала в одній з університетських лабораторій. Але перебудови в суспільному, державному і особистому житті, прагнення до художньої творчості, наполеглива самоосвіта призвели до глобальних життєвих змін.
Ірина завжди любила працювати з тканиною. В решті решт це вилилося в серйозне захоплення дуже популярним на Заході, але все ще новим для України видом текстильного дизайну – арт квілтингом.
Ця техніка дозволяє використовувати текстиль в будь-якому його вигляді – від ситцевих клаптиків до гобелена, батику, трикотажу. Неймовірні і невичерпні поєднання матеріалів, технік, фурнітури роблять кожний твір унікальним і неповторним. З 2004 року активно займається виставковою діяльністю. За ці роки брала участь у більш ниж сотні виставок різного рівня. В тому числі приблизно два десятки персональних у країнах Європи.
Неодноразово була фіналістом та призером міжнародних конкурсів та фестивалей, куратором міжнародного проекту арт-квілта. Проводила авторські курси та мастер-класи на різних текстильних заходах.
Ірина має численні публікації в різних спеціалізованих та популярних виданнях.
Read 197 times Last modified on П'ятниця, 04 грудня 2020 09:37
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта