27 лютого

ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ ДО СВОБОДИ

 

ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ ДО СВОБОДИ

Нагадаємо, День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя встановлено Указом Президента України від 26 лютого 2020 року № 58.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №58/2020

Про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

З метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території — в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей постановляю:

 

 

  1. Установити в Україні День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, який відзначати щороку 26 лютого.
  2. Кабінету Міністрів України забезпечувати розроблення за участю представників державних органів, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства і затвердження планів заходів до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
  3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

26 лютого 2020 року

Анексія Криму Росією

Насильницьке протиправне тимчасове відторгнення Кримського півострова, розташованого у межах українських адміністративних одиниць — Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, від України та одностороннє незаконне включення їх до складу Російської Федерації на правах суб'єктів федерації — «Республіки Крим» та «міста федерального значення Севастополь», що було проголошено Російською Федерацією 18 березня 2014 року (нібито внаслідок так званого «референдуму про статус Криму» 16 березня 2014 року).

Один з наслідків і одна зі складових частин російської збройної агресії проти України з 2014 р. Анексії у лютому-березні 2014 р. передували організовані антиукраїнські виступи у містах Криму, блокада і захоплення стратегічних об'єктів півострова і військових частин ЗСУ підрозділами російської армії у деяких випадках під прикриттям окремих цивільних осіб і новостворених спецслужбами РФ «загонів самооборони Криму», що поклало початок окупації Криму Росією.

Насильницька анексія Криму, як і псевдореферендум, не визнаються українською державою і більшістю країн, не визнається Генеральною асамблеєю ООНПАРЄПА ОБСЄ, а також суперечить рішенню Венеційської комісії, натомість російською владою трактується як «повернення Криму до Росії».

15 квітня 2014 року Верховна Рада України прийняла закон, який визначає Автономну Республіку Крим і місто Севастополь як «території, що знаходяться під тимчасовою окупацією».

За українським законодавством та за нормами міжнародного права, Крим є окупованим, а Росія має статус держави-окупанта. Термін «незаконна або протиправна анексія» фігурує і в поданнях України до міжнародних судів.

Росія також вчинила злочин агресії, межі якого визначила Генасамблея ООН у резолюції № 3314 від 1974 року.

18 липня 2022 року Верховна Рада України прийняла закон, яким передбачено застосування загального формулювання «тимчасово окупована Російською Федерацією територія України» замість чинних «тимчасово окупована територія Автономній Республіці Крим та міста Севастополь» і «тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях».

Ніколи раніше з початку окупації спротив на території Криму не був таким відчутно проукраїнським, як нині.

«Слід пам’ятати про сотні людей... Нині ми бачимо на стінах кримських будинків написи «Слава ЗСУ», кримчани надсилають один одному в приватні повідомлення фотографії з військовим, який відправляє у відомому всім напрямку російський корабель. Бачимо багато інших видів спротиву. Незважаючи на повномасштабну війну, на великі жертви, ми продовжуємо говорити про спротив, який триває на території півострову», — акцентувала постійна представниця Президента в АРК Таміла Ташева під час брифінгу в Укрінформі.

Джерела ілюстрацій:

  1. КРИМ ЦЕ Україна_російські окупанти геть. Фотографіка
  2. Мітинг на підтримку територіальної цілісності України під стінами Верховної ради Автономної Республіки Крим. м. Сімферополь 26 лютого 2014 року. Інтернет-ресурс

 

Read 34 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта