28 березня

Короткий метр, еко-дефіле і кіноконцерт - в Харкові пройде «Французька весна»

Короткий метр, еко-дефіле і кіноконцерт - в Харкові пройде «Французька весна»

Фестиваль «Французька весна» пройде в квітні у Харкові.

Напередодні відкриття фестивалю його організатори провели прес-конференцію, де розповіли про найцікавіші події, які пройдуть в рамках «Французької весни».

Як повідомив виконавчий директор Французького інституту в Україні Матьє Арден, на фестивалі, як завжди, буде представлене все різномаїття французького мистецтва.

 

«Ми знаємо, що український глядач дуже любить кіно Франції, і не хочемо його розчаровувати. Тому до кінопрограми увійшли найрізноманітніші фільми - ретроспективні та сучасні, короткометражки, драми, комедії, детективи, фантастика», - зазначив Матьє Арден.

Так, традиційна «Довга ніч короткого метра» пройде в кінотеатрі «Київ» 14 квітня. Сеанс розпочнеться о 23:00 і триватиме більше шести годин. За цей час глядачі побачать 24 короткометражні фільми (мовою оригіналу з субтитрами).

Ще одна кінопрограма - ретроспектива «Роман з кіно: екранізація французьких бестселерів». З 25 по 29 квітня в івент-зоні «Fabrika.space» будуть показані п'ять фільмів за мотивами французьких літературних творів і коміксів. Всі фільми - 2009-2017 років випуску і раніше в Україні не демонструвалися.

Як повідомив Матьє Арден, відкриття фестивалю «Французька весна» відбудеться 11 квітня в готелі «Харків Палас» за участю посла Франції в Україні Ізабель Дюмон. Цього дня там пройде еко-дефіле «прет-а-жете» французького дизайнера Ізабель Тош, яка протягом багатьох років створює вбрання з вторсировини. Таким чином вона привертає увагу до проблеми поводження з відходами в усьому світі.

«Здалеку одяг здається гарним, але зблизька ви розумієте, що це все зроблено з відходів, сміттєвих пакетів, бляшанок, пляшок. Це дуже оригінально і в той же час має серйозний соціальний підтекст», - підкреслив Матьє Арден.

Серед цікавих подій фестивалю - кіноконцерт «Різношерсті песики». В його рамках мультиінструменталіст Жозеф д'Авнер супроводжує рок-музикою анімаційні мультфільми 70-х років, в яких головними героями є собаки. Захід пройде в ДК «Арт Ареа».

Крім того, театральна компанія «Мандрівні королі» привезе до Харкова виставу для дітей і дорослих «Концерт для двох клоунів», яка отримала у 2013 році приз глядацьких симпатій на фестивалі в Авіньйоні.

Музична програма буде представлена ​​концертом джазового тріо Ремі Паносьяна, який відбудеться в Харківській філармонії, і концертом в ХНУМ ім. І.П. Котляревського, присвяченому творчості композиторів Жана-Філіпа Рамо та Олів'є Мессіана.

21-22 квітня в Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького пройде відкритий турнір з петанку.

Також 21 квітня в Художній галереї ім. Г. Семирадського відкриється виставка «Герой мимоволі», присвячена першому українському графічному роману за повістю Івана Франка.

«Зовні програма фестивалю видається компактною і легкою, але насправді це результат величезної роботи, тому сподіваюся, що багато харків'ян прийдуть на наші заходи і ще краще пізнають культуру Франції, її традиції і сучасність», - зазначив Матьє Арден.

З програмою фестивалю можна ознайомитися тут.

Довідка. 15-й фестиваль «Французька весна в Україні» пройде з 3 по 29 квітня в Києві, Бердичеві, Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Львові та Харкові.

Read 283 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта