28 березня

У Харкові пройшов Міжнародний конкурс юних піаністів Володимира Крайнєва

У Харкові пройшов Міжнародний конкурс юних піаністів Володимира Крайнєва

Нагородження переможців XIII Міжнародного конкурсу юних піаністів Володимира Крайнєва відбулося сьогодні, 27 березня, у Харківській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті.

Цього року в конкурсі взяли участь 56 музикантів з України, Франції, США, Канади, Австрії, Литви, Грузії, Австралії, Казахстану, Румунії тощо. Харків представили піаністи музичної школи-інтернату, дитячих музичних шкіл №9, 12, 15, ліцею мистецтв і Харківського музичного училища ім. Б. Н. Лятошинського.

Голова журі конкурсу, піаніст, віце-президент Європейської асоціації музичних конкурсів для юнацтва (EMCY) Юстас Дваріонас (Литва) зазначив, що вкотре конкурс пройшов на високому рівні. Цього року в обов'язковій програмі для виконання були твори двох композиторів - Клода Дебюссі та Петра Чайковського.

За його словами, у молодшій віковій групі не була присуджена перша премія - тільки друга і три третіх, а у старшій - одна перша премія, дві других і дві третіх. У число кращих юних виконавців увійшли музиканти з Австралії, Канади, Литви і з кількох регіонів України - Харківської, Сумської, Одеської, Чернівецької областей та Києва. Звання лауреатів отримали харків'янки Дарина Саннікова, Марія Чуприна та Марія Кургузова. Дипломи та спеціальні призи від спонсорів їм вручили члени журі, до якого, крім українських музикантів, увійшли професори музичних академій з Лондона та Праги.

 

«Рівень світового піанізму був представлений на найвищій ноті. Підготувати таку складну програму - це величезний досвід для молодих виконавців. Журі було під великим враженням, роздало багато призів, які всі вони заслужили тією прекрасною грою, яку ми почули. Тут кожна дитина талановита по-своєму. Дуже добре виступили учасниці, які навчаються у школі Персел у Великобританії, діти з різних регіонів України виступили дуже цікаво і професійно. Може, було чути, що багатьом з них було легше грати на фортепіано «Стейнвей», яке школа отримала перед конкурсом, але декому не вистачало досвіду гри на інструменті такого високого рівня. У будь-якому випадку, той початок, який закладений у школі з оновлення інструментарію, повинен тривати», - розповів Юстас Дваріонас.

Музикант зазначив, що для наступного конкурсу, який запланований на березень 2020 року, журі обрало для обов'язкової програми двох інших класиків - Роберта Шумана та Фредеріка Шопена.

Директор конкурсу Валерій Алтухов подякував учасникам, їхнім батькам, викладачам і запросив молодих виконавців на міжнародний фестиваль «В гостях у Гоголя», який пройде цього року. 

Зазначимо, що конкурс пройшов за підтримки Харківської міської ради.

Довідка. Перший конкурс юних піаністів Володимира Крайнєва пройшов у Харкові у березні 1992 року. Натхненником конкурсу і першим головою журі став народний артист СРСР і України, професор Московської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського та Ганноверської вищої школи театру і музики, піаніст Володимир Крайнєв (1944-2011). Конкурс проводиться раз на два роки на базі Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату. За життя Володимира Крайнєва відбулося 10 конкурсів. Цього року музична подія проходила з 19 по 27 березня.

Read 261 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта