25 листопада

В ІВЦ "Бузок" Виставка Людмили Чемоданової «Натюрморт & натюрLIFE»

Виставка Людмили Чемоданової

«Натюрморт & натюрLIFE»

26.11.2021-30.11.2021 (велика зала)

         Всім відомо, що натюрморт (в перекладі з французької nature morte – нежива природа) – це жанр образотворчого мистецтва, де зображуються предмети неживої природи. Найчастіше використовуються посуд, квіти, плоди тощо.

         А от в інтерпретації автора виставки терміном «натюрLIFE» може визначатися зображення об’єктів живої природи, тобто рослин, тварин, людей. Тематика робіт даної виставки – натюрморт, пейзаж, портрет, жанрові композиції. Таким чином, можна сказати, що роботи поділяються на дві групи: натюрморт і натюрLIFE, тобто нежива і жива натура. Окрім цього поділу роботи згруповані серіями.

        Тема натюрморта приваблює автора давно і незмінно. Вона дуже багатогранна і безкінечна. Натюрморт – це якийсь особливий стан предметів, це окремий камерний світ, де трапляються якісь події, де вирує маленьке життя. Такими є серії «В майстерні», «З життя неживого», «Трофеї минулого сезону», «Монохром». Окремо варто відзначити серію «Ляльковий театр», де героями натюрморту стають ляльки-мотанки. Тут самі по собі виникають якісь сюжети, простір натюрморту стає сценою для дій і взаємодій ляльок і звичайних предметів; виникає діалог чи монолог.

          До групи «натюрLIFE» відносяться такі серії, як «В моєму саду», «Образи», «Стара садиба. Сила та в’янення», «На природі». Улюблений сад художниці надихнув на створення робіт про трави, квіти та затишок дачного життя. Садиба «Наталіївка» вразила автора стійкістю і гордою незламністю маленьких старих будівель садиби з історією у великому лісі серед могутніх дерев. Серія «Образи» - відносно новий напрямок у творчості художниці. Тут є спроба передати емоції і характер, і в той же час створити настрій, атмосферу, показати своє ставлення до тих, хто зображується.

 

Відомості про автора:

           Людмила Чемоданова народилася у 1971 році в Харкові. Отримала класичну художню освіту: художня школа, Харківське художнє училище (художньо-педагогічне відділення) та Харківський художньо-промисловий інститут (нині Академія дизайну і мистецтв) – факультет «Дизайн середовища». По закінченні інституту працювала 20 років у Харківському художньому ліцеї викладачем композиції, а незабаром і живопису. Тривалий час паралельно з роботою в ліцеї працювала графічним дизайнером. Зараз Людмила Чемоданова керує художньою студією.

          До виконання творчих робіт прийшла не відразу й поступово. Спочатку це був гарячий батик, потім цілковите захоплення аквареллю. А далі кількість живописних і графічних технік значно розширилася. І на сьогоднішній день в арсеналі художниці такі техніки як соус, вугілля, пастель (суха та олійна), темпера, акрил, акварель та олійний живопис. Всі техніки представлені на виставці.

Read 88 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта