26 вересня

В ІВЦ "Бузок" Виставка робіт фіналістів конкурсу «НАШЕ МИРНЕ НЕБО»

Виставка робіт фіналістів конкурсу

 

«НАШЕ МИРНЕ НЕБО»

27.09.202216.10.2022

 

     Мистецтво заради перемоги!

     Дитяча творчість і мистецтво продовжують надихати на боротьбу у важкі часи. Відбувся фінал соціального проєкту Харківського аероклубу – конкурсу дитячого малюнка «Наше мирне небо - 2022». Конкурс кілька років проводився в партнерстві з  Комунальним підприємством «Регіональний інформаційний центр» Харківської обласної ради. Традиційно в День авіації України фіналісти збиралися на аеродромі «Коротич», де мали змогу подивитися авіашоу під час KharkivAviaFest та здійснити політ на літаках. Аеродром зазнав неодноразових обстрілів та ракетних атак, що перетворили справу життя багатьох людей на руїни. Проте, проект залишився, адже дитяча творчість повинна надихати на перемогу всіх українців.

    Конкурс «Наше мирне небо-2022», започаткований Харківським аероклубом, тривав з квітня по вересень і через воєнні дії  відбувся в онлайн-форматі. Метою конкурсу стала візуалізація і матеріалізація ідей відтворення України, соціалізація дітей в умовах війни, мотивація в очікуванні мирного життя. Участь у конкурсі взяли діти з усієї України. Серед фіналістів - 14 регіонів країни.

    Усі малюнки об’єднує нестримна жага до Перемоги України, віра в світле майбутнє нашої країни. Державна символіка, кольори національного прапора присутні майже у всіх роботах. Символами перемоги, незламності, національних традицій у малюнках стали наші воїни, представники ЗСУ, жінки в національному вбранні, щасливі діти, що бажають жити під мирним небом.  

 

 

Довідка.

     Конкурс дитячого малюнка «Наше мирне небо» започатковано в 2016-му році Харківським аероклубом ім. В.С. Гризодубової ТСОУ. Проект стартував як регіональний, згодом розширився,  в 2018-му році був проведений як Всеукраїнський. За час проведення конкурсу до оргкомітету надійшло понад 8000 робіт.

       У цьому році Комунальне підприємство «Регіональний інформаційний центр» Харківської обласної ради проводить  онлайн-виставку малюнків, що увійшли до фіналу соціального проєкту «Наше мирне небо-2022» Харківського аероклубу.

       Після початку бойових дій у лютому колектив Харківського аероклубу, який залишився працювати в організації, одностайно вирішив, що потреба в проведенні конкурсу для дітей, пов’язаного з візуалізацією мирного неба, виникла з новою силою. Малювати можна було будь-якими інструментами та в будь-яких техніках, жорстких критеріїв щодо змісту малюнків не ставилося, проте роботи мали бути авторськими. Переможці визначилися шляхом закритого онлайн-голосування. Роботи були розбиті за категоріями, кожна отримала від 1 до 4 балів. Всього до участі було допущено 474 заявки від дітей віком від 3 до 17 років.

      Проєкт охопив всю Україну, заявки на участь надійшли майже з усіх регіонів країни. Найбільше робіт надійшло з Харківської, Закарпатської, Черкаської, Чернігівської, Сумської областей. На жаль, цьогоріч оголошення переможців та вручення подарунків відбулося в онлайн-форматі. Проте, майже півтисячі дітей з усіх куточків України надіслали до участі роботи, наповнені глибоким змістом, втіленням у малюнках нашої перемоги, незламності і незалежності. Серед 474 заявок на участь у проєкті профільною комісією зі складу членів оргкомітету до фіналу було відібрано 92 роботи. У молодшій категорії (3 - 8 років) визначились 24 фіналісти, у середній (8 - 12 років) - 42, у старшій категорії (13 - 17 років) - 26 фіналістів. У фінал вийшли представники 14 областей України: Харківської, Закарпатської, Київської, Полтавської, Черкаської, Тернопільської, Сумської, Донецької, Херсонської, Чернівецької, Луганської, Львівської, Хмельницької, Івано-Франківської. Їхні роботи увійшли до виставки «Наше мирне небо-2022».  Оргкомітет конкурсу на чолі з начальником Харківського аероклубу Сергієм Філатовим відправив 10 переможцям цінні подарунки.

      У роботі журі взяла участь начальник інформаційно-виставкового відділу,

 в.о. директора Комунального підприємства «Регіональний інформаційний центр» Харківської обласної ради Жданко Вікторія Геннадіївна.

     Частину робіт фіналістів колективом Харківського аероклубу передано на ДП «Антонов», щоб підтримати колектив підприємства. Адже велика частина картин присвячена найбільшому в світі літакові, знищеному війною - українській «Мрії».

    

     І місце: Коробельникова Поліна, 6 років, м.Харків; Луцак Ангеліна, 10 років, м.Ужгород; Бондаренко Валерій, 16 років, Харківська обл., смт. Солоницівка.

     ІІ місце: Демидюк Ірина, 7 років, Черкаська обл., Золотоніський район, смт. Драбів; Козир Уляна, 10 років, м.Суми; Волощук Роман, 15 років, Івано-Франківська обл., м.Тисмениця.

     ІІІ місце: Положій Злата, 7 років, м. Харків; Семикрас Максим, 7 років, м. Харків; Інгіборґ Усачова, 13 років, м.Ужгород; Білокопитова Майя, 16 років, Харківська обл., смт. Покотилівка.

     Переможці отримали цінні подарунки: цифрові планшети, електронні браслети, бездротові навушники.

 

 

 

 

Детальніше про проєкт

    У 2016 році проєкт відбувся в межах Харківської області.

    У 2017 році участь у конкурсі взяли діти з 5 областей – Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Сумської та Запорізької.

    У 2018 році конкурс став Всеукраїнським, малюнки надійшли з усіх регіонів країни, а в фінал вийшли представники 19 областей України. Номінація «Наше мирне небо» з’явилася в міжнародному медіафестивалі «Дитятко».

    За цей час учасниками конкурсу стали діти віком від 3 до 17 років. У своїх малюнках нове покоління зображувало своє бачення світу, втілюючи тему в обраних жанрах. Щорічно переможці та лауреати конкурсу отримували цінні подарунки, серед яких – мобільні гаджети та аксесуари, відвідували творчі зустрічі та екскурсії, а з кращих робіт конкурсу були сформовані виставки, які експонувалися в  інформаційно-виставковому центрі «Бузок».

    Роботи, створені для проєкту «Наше мирне небо», після завершення конкурсу відправилися з волонтерами в зону проведення (на той час) АТО для підвищення настрою та бойового духу бійців. Частину малюнків оргкомітет подарував Харківському національному університету Повітряних Сил ім.І.М.Кожедуба – ці картини прикрасили стіни нової авіаційної бібліотеки вишу. Ще частина робіт була відібрана для Харківського національного аерокосмічного університету ім.М.Є.Жуковського «ХАІ», а частина малюнків склала експозицію в приміщенні Харківського аероклубу на вул. Плеханівській, 16-А.

     Під час проведення конкурсу збувалися дитячі мрії про небо, учасникам дарували польоти на літаках і гелікоптерах, фіналісти відвідували наймасштабнішу авіаційну подію України – фестиваль авіації KharkivAviaFest.

      Наступним етапом проєкту буде  створення соціальних бордів із зображеннями малюнків фіналістів до Дня захисника України.

Read 72 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта