08 листопада

Персональна онлайн-виставка живопису художника Віктора Лисенка «Відродження думки»

Персональна онлайн-виставка живопису художника Віктора Лисенка

 

 «Відродження думки»

09.11.2022 – 28.11.2022

      Мистецьке середовище у всі часи було на кілька кроків попереду  суспільства. Якщо мистецтво зараз і змінює формати, то аж ніяк не втрачає цінності. Живопис розширив свої межі: різнобарвний, провокативний, формотворчий авангард, він абсолютно весь – про пошуки і зміни. Справжні лідери думки, художники-авангардисти завжди прискорювали процес мишлення, стимулювали рух, показували нації, що майбутнє твориться тут і зараз. Зображували не обьєкти, а ідеї. Ті образотворчі засоби, за допомогою яких раніше складався живопис, перестали бути просто засобами. Колір, лінія, об’єм, фактура в авангарді стали головними на картинах, не засобом письма, а самим твором. Завдяки авангардистам живопис припинив зображувати буття, він став демонструвати філософію, ідею та думку. Особливо, думку! Настав час оновлення. Боротьба змінює наше мислення і відчуття шляхом повного перетворення і відродження.

      Сьогодні експозиція сформувалася з десятків авангардних полотен харківського художника  Віктора Лисенка. Він, як і кожний митець, події  пропустив через свій внутрішній світ,  і сформував своє відношення до реальності. Адже, як відомо, мистецтво  – це код внутрішнього стану художника, який він передає іншим людям і породжує в їх свідомості ті почуття, які відчуває сам. Ну а в змозі глядач прийняти та зрозуміти цей код – то вже цікавіше.

      У виставкову експозицію входять композиції, різні за сюжетами, але об’єднані думкою, образом та стилістикою. Експерименти з формою, емоційні портрети, образна композиція, міські пейзажі та фігуратив.

 

Відомості про автора:

Віктор Лисенко народився в 1981 році в Харкові. За фахом архітектор, навчався в Харківському будівельному технікумі, після – в ХНУГХ ім. О.М. Бекетова, був викладачем на кафедрі архітектурного проектування та рисунку, також викладав у ліцеї академії.

Заснував у 2009 році Майстерню аналітичного мистецтва та продовжує викладати академічний рисунок та живопис, передавати свій художній досвід, розкривати таємниці образотворення всім бажаючим. Картини художника та його творчі методи відомі в Україні та в Європі. Наразі художник входить до складу Асоціації художників ARTE міста Братислави (Словакія).

Read 53 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта