16 березня

«З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ» 18.03.2023 - 26.03.2023 р. (велика зала)

«З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ» 

18.03.2023 - 26.03.2023 р.  (велика зала)

      Автор експозиції за освітою інженер. Але малювання завжди було улюбленим хобі.

      Перед початком війни мав багато вільного часу та поганого настрою. Тому почав малювати, щоб відволіктися від повсякдення. Малював олівцем портрети рідних та знайомих, вкладаючи в них свої почуття та спогади. Так з'явилася ціла галерея портретів.

      З початком війни хобі стало необхідністю та лікуванням від розпачу та тривоги. Одного березневого дня в кімнату влетів ворожій снаряд від «Граду», який поранив, зруйнував квартиру. Дякувати Богові, не було пожару, всі залишились живими, малюнки зберіглися.

     Потім, як і більшості наших співвітчизників, довелось переїхати до Львову.       Там вирішив опанувати новий напрям — картини, написані олією. Діти підтримали в новому захопленні та допомогли придбати все необхідне для цього. Тут і відкрив нову сторінку творчості: краєвиди, натюрморти.

      Бойовий дух українських воїнів вражає та надихає! Які щасливі ми були і як пишалися нашими хлопцями, коли ЗСУ звільняли Харків. У серці молитва: Святий Боже, Ангели Небесні, бережіть наших захисників! Кожного! Вдень та вночі! Про це робота «Янгол».

      Чарівні краєвиди, тепло та гостинність Західної України назавжди викарбувалися в пам'яті та серці. Враження самі просилися на полотно. Так з'явилася серія «Місток», «Капличка»,  «Ранок у Карпатах».

       Найулюбленіша тема українців — їжа! А сало взагалі стало найбажанішим смаколиком, особливо на початку війни, коли для багатьох людей воно було недосяжною мрією. Тому в центрі уваги саме САЛО!  Та, звичайно, горілка,  звичайно ж, борщ! Смакота!  Невдовзі наваримо борщу з салом, наллємо горілки та вип'ємо до дна за ПЕРЕМОГУ. Саме про це натюрморти «Український бойовий борщ» та «Сало-манія».

      Найсмачніша їжа, чарівні краєвиди, красиві обличчя українців — все це надихає відродити нашу країну та зробити її ще краще! Ці роботи вмістили в собі емоції та відчуття нашого тривожного та героїчного часу.

 

 

 

Read 13 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта