25 квітня

В ІВЦ "Бузок" фотопроєкт «НАОДИНЦІ»

«НАОДИНЦІ» 

26.04.2023 - 30.04.2023 р. 

 

       «Наодинці» - проєкт, покликаний підтримати тисячі українських жінок та чоловіків, які втрачають на війні найближчих, підтримати тисячі українців, які втратили близьких, навчитися співпереживати.

       Фотопроєкт ініціювала та реалізувала платформа пам'яті Меморіал. Команда проєкту збирає дані про вбитих у війні цивільних і військових та робить усе, щоб зберегти пам'ять про кожну людину, чиє життя відібрали російські військові. 

       Авторка фотопроєкту: Катерина Москалюк – журналістка та документальна фотографка. До початку повномасштабного російського вторгнення в Україну працювала з вразливими темами. Тепер документує наслідки війни. Її фотопроект розповідає історії п’яти жінок із різних міст України, чиї чоловіки-військові загинули на війні. Це історії про кохання та втрату, про ніжність та біль. Жінки розповідали про улюблені місця, де любили проводити час з чоловіком, показували речі, які нагадують їм про коханих та про те, як намагаються жити далі. Це фотопроект про жінок, чиї чоловіки вибрали не своє, а наше  життя.

       Роботи Катерини були опубліковані у виданнях GEO, Bloomberg Businessweek, Die Zeit, Bird in Flight, The Ukrainians, Ukraїner, Евакуація.City, Заборона, Куншт, Forbes Україна та інших, а також представлені на міжнародних виставках в Україні, США, Великобританії, Данії, Японії, Гонконзі, Кіпрі, Вірменії та інших.

             «Наодинці» розповідає про долю п'яти жінок, які втратили чоловіків на війні:

Ксенія Бірюкова із Харкова втратила чоловіка Михайла Мітусова в серпні  2022 року.

 

 

 

 

 

 

  • Ангеліна Попсуй із Дніпра втратила чоловіка Олександра Попсуя в жовтні 2022 року.
  • Індіра Баранецька з Одеси втратила чоловіка Вячеслава Баранецького у вересні 2022 року.
  • Марія Онищенко з Києва втратила чоловіка Андрія Онищенка в липні 2022 року.
  • Єва Фіалка зі Львова втратила чоловіка Дмитра Фіалку у вересні 2022 року.

«Я зробила татуювання з датами народження та загибелі мого чоловіка, щоб хоч якось заповнити цю порожнечу», – розповідає Єва зі Львова. «Його перстень завжди зі мною. Коли виросте наша донька, то передам його їй», – каже Ксенія із Харкова. «На військовому медальйоні запеклись сліди його крові», – говорить Ангеліна з Дніпра. «Зробила кулон із його ім’ям, так відчуваю його присутність», – ділиться Марія з Києва. «Це горнятко пам’ятає тепло його рук та дотик губ», – пригадує Індіра з Одеси. 

       «Війна відбирає в тисяч українців їхніх близьких. Наше велике суспільне завдання – навчитися чути та підтримувати людей, які втратили близьких», – каже шеф-редакторка Меморіалу Анастасія Абрамець. 

       Кожен може допомогти зберегти пам'ять про вбитих:

        Платформа пам'яті Меморіал: Фб: @memorialofheroes, інстаграм: @memorial.of.heroes, тг: https://t.me/memorial_ukraine, твіттер: @memorialua

        Офіційне відкриття за участі організаторів та однієї з героїнь фотопроєкту – 26 квітня о 16:00.

Read 99 times
Rate this item
(1 Vote)
Шаблоны для сайта