25 квітня

ОНЛАЙН-СТОРІНКА «ПАМ'ЯТЬ ВІЧНА»: «ЧОРНОБИЛЬ: БІЛЬ ТА МУЖНІСТЬ НАША» ПРИСВЯЧЕНО РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

ОНЛАЙН-СТОРІНКА «ПАМ'ЯТЬ ВІЧНА»:

«ЧОРНОБИЛЬ:БІЛЬ ТА МУЖНІСТЬ НАША»

ПРИСВЯЧЕНО  РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

         В історії нашої країни чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли здійнявся в нічне небо вогонь радіаційного вибуху. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй — Чорнобиль.

        Красивою та багатою була чорнобильська земля з її врожайними полями, садами, річками та озерами, але тільки до квітневої ночі 1986 року. Відтоді ця земля стала називатися «зоною».

         Дев’яносто Херосім – так розцінюється чорнобильська катастрофа. Ось вже скільки років дзвони Чорнобиля віддаються в серцях людей. Змушують зупинитися й озирнутися в той страшний 1986-й… Вибух на Чорнобильському енергоблоці змусив по-новому оцінити значення ядерної енергії, став причиною глобальних змін в навколишньому середовищі і людській свідомості. Це катастрофа, техногенна і, найголовніше – екологічна.

      Сигнал тривоги, який пролунав у мирній ночі на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилини, сколихнув увесь світ. Він став грізним попередженням людству про те, що колосальна енергія, укладена в атомі, без належного контролю над нею може поставити питання самого існування  людей на нашій планеті.

         Згадаємо героїв, які спалили своє життя у вогні катастрофи, ставши на захист людства. Ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС… Що було б, якщо б не вони? Багато з них до цього ніколи не стикалися з радіоактивністю і радіацією. А вона не щадила нікого, пропалюючи наскрізь тіло і кров. Доля багатьох тисяч ліквідаторів - підірване здоров'я, зруйновані долі.

        Герої-чорнобильці серед нас. Саме один з них, великий друг виставкового центру «Бузок», – художник-аматор Сергій Іванович Прядко. У 2020 та в 2021 роках з успіхом пройшли його виставки в ІВЦ Бузок,  в Харківській філармонії. Нове життя художник та ліквідатор Сергій Прядко живе завдяки лікарям, що врятували його від страшної хвороби, наслідків чорнобильського жаху.

 

 

        Сергій Іванович з раннього дитинства мав величезне бажання малювати.

        Народився в Харкові. Після школи пройшов службу в армії, закінчив ХПІ, був інженером, начальником технічного відділу заводу.  У званні старшого лейтенанта був призваний на ліквідацію аварії на Чорнобильській АЕС. Працював на самій станції та був черговим на складі  зараженої техніки. Отримав звання учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І категорії, а також інваліда ІІ групи.

         Сам Сергій Іванович вважає, що прожив сім життів… Фотографував з дитинства… Мріяв, як і інші, про море. Потім навчався й працював на благо батьківщини. І раптом жахлива трагедія, і життя, відряджене в пекло…

         Самобутня творчість Сергія – це віддушина після аварії, яка сліпо, безжально і відразу перевернула  спокійне й щасливе життя людей.  Представляємо деякі з картин, що відображають бачення художником вічних життєвих цінностей. На трьох полотнах Сергій Прядко зобразив день, який обпік його подальше життя: Чорнобильська катастрофа.

         «26 квітня 1976 року, в пору бурхливого розвитку атомної енергетики, - розповідає митець - день у день за 10 років до вибуху четвертого реактора на ЧАЕС у небі з'явилася сяюча хмара незвичайної форми, з виразними обрисами постаті Пресвятої Богородиці з благословляючим жестом піднятих рук. Ось я і назву вирішив дати таку своїй картині «Явлення Богородиці над ЧАЕС, 26 квітня 1976 року».

        Вшануймо всіх тих, хто захищав країну від страшної екологічної катастрофи. Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь – знову і знову буде повертатися до тих трагічних квітневих днів 1986 року. 

Read 48 times Last modified on Четвер, 27 квітня 2023 09:42
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта