09 березня

В ІВЦ "Бузок" персональна виставка Ольги Блажко «Казковий світ слобожанського розпису»

Персональна виставка Ольги Блажко

«Казковий світ слобожанського розпису»

09.03.2021-21.03.2021 (мала зала)

        Народна творчість  –  це невід'ємна частина культури країни. Розписний посуд, одяг, різьблені іграшки  –  саме ці предмети забирають із собою туристи як частину унікальної культури. Народне мистецтво, мистецтво розпису за своїми мотивами близько до природи, ідея краси природних форм в згоді, а не в протиставленні становить його основу. Художники століттями спостерігали світ тварин, рослин, відчували гармонію в природі – ритм, пропорційність, впорядкованість  –  і намагалися це передати в орнаментальній формі. Орнамент, пов'язаний з предметом,  надає йому сенс, внаслідок чого предмет стає необхідний і набуває естетичну цінність.

       Харків'янка Ольга Блажко завжди була близька до творчості. Отримавши професію модельєра-конструктора, довгий час працювала художником-оформлювачем в ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України.

       Бажання творити не вичерпалося, і Ольга вирішила самостійно освоїти техніку розпису. На даний момент є неодноразовим учасником групових виставок. У 2016 році в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» відбулася дебютна персональна виставка художниці.  В 2017 році Ольгу Блажко прийняли в Націольну спілку майстрів народного мистецтва України. В 2019 році художниця подарувала для Гран-прі Всеукраїнського фестивалю хореографічного мистецтва «Слобожанські візерунки 2019» власний  петриківський розпис з орнаментами Слобожанщини.  Мотиви з цієї петриківки лягли в основу художнього  оформлення фестивалю «Слобожанські візерунки».

 

       Декоративні малюнки, виконані народними майстрами, так звані «мальовки» поступово набувають самостійну цінність і остаточно перетворюються в декоративний тематичний розпис на папері. Ця декоративна графіка відбила у всій красі українську душу, яка завжди хотіла духовного злету,  що проявився в молитві Богу, народній пісні, у вишивках рушників, в традиції прикрашати своє життя розписом і орнаментами, які увібрали в себе символічну мову предків.

 

Read 83 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта