27 серпня

В ІВЦ "Бузок" Персональна виставка живопису Філенко Ганни «НА ВІВТАРІ ТАБІТІ»

Персональна виставка живопису Філенко Ганни

«НА ВІВТАРІ ТАБІТІ»

28.08.2021  - 07.09.2021 (мала зала)

       28 серпня 2021 року вперше експонується  виставка  живопису художника-аматора Ганни Філенко.

       Автор не має художньої освіти і займатися живописом розпочала в зрілому віці. Мета виставки – показати,  що час не здатний вплинути на красу і гармонію. Творчість, вочевидь, – це той стан душі, коли є що сказати людям. І не так важливо, що створюють твоє серце та руки: пісню, вишивку, горщик чи килим, глек, а може, казан, мисочку, черпачок – якщо  красиво, це на віки!

       Виставка «На вівтарі Табіті» присвячена Майстриням давнього світу. Це натюрморти та пейзажі, виконані олійними фарбами і  пов’язані в більшості з легендарним  містом-фортецею  скіфського часу – Гелоном, що існував  у VIII – III ст. до н. е. на території сучасної Котелевщини  (Полтавська область).

      У натюрмортах використано артефакти Більського городища (Гелону): ліпний чорнолискований посуд Західного міста, корчаги зі Східного міста, глеки, бронзовий казан, прясельця.

      Табіті – та, що підтримує буття, вогонь  в оселі – богиня домашнього затишку. Саме їй найбільше поклонялися гелонці.

      Незримою героїнею живописних творів автора є  жінка-берегиня, захисниця й цілителька, невтомна трудівниця і майстриня, яка споконвіку обожнювала  красу і творила її повсякчас: чи  у вишуканій формі посуду, чи в пучечку зілля, у візерунку на килимі. Або ж вихоплювала зором  із сірих буднів непомітну квітку і вже потім плекала з неї неземне диво!

 

 

Відомості про автора:

          Філенко Ганна (1957 р.н.). Живописом почала займатися з 2016 року. За професією філолог, працює вчителем української мови та літератури Котелевської гімназії № 1         ім. С.А. Ковпака Полтавської області. Автор науково-дослідницьких та поетичних творів про Більське городище (Гелон).

Read 59 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта