Blog

Super User

Super User

Персональна виставка живопису Віктора Лисенка

 «Художні експерименти.

Графічна імпровізація»

17.03.2023 – 30.03.2023 (мала зала)

      У виставкову експозицію входять обрані живописні композиції, які створювалися за період останніх років – натюрморти, портрети.

     Декілька робіт створені швидко, в один підхід прийомами розмивки напівсухого акрилу на різних паперових поверхнях.

     Сам художник від самого початку  не знає, що вийде в результаті. Коли акрил змивають під сильним напором води, на старих шпалерах виступають текстури. Матеріали висихають за хвилини. Художник тільки швидко направляє процес створення роботи.

     Виставкова експозиція являє собою творчій експромт,  маленьку частину експериментів, серію з 70 графічних робіт, яка  була створена за останні роки на старих шпалерах 30-річної давності.  Деякі зараз знаходяться в приватних колекціях. По духу серія експонатів близька до джазових експериментів. Автор демонструє, як художні засоби і імпровізація ними може подолати межи класичного підходу, наблизити до меж автоматичного письма як найбільш бездоганної стадії творчого хисту майстра.

Відомості про автора:

      Віктор Лисенко народився в 1981 році в Харкові. За фахом архітектор, академік творчого об'єднання професійних художників ТОПХ.  Навчався в Харківському будівельному технікумі, після – в ХНУГХ  ім. О.М. Бекетова,  був викладачем на кафедрі архітектурного проектування та рисунку, також викладав у ліцеї академії. Заснував у 2009 році Майстерню аналітичного мистецтва та продовжує викладати академічний рисунок та живопис поза академією.

     З 2006  року  художник веде активну виставкову діяльність  в Україні, Європі.  Його картини та творчі методи відомі далеко за межами нашої країни.  Наразі художник  входить до складу Асоціації художників ARTE міста Братислави  (Словакія).

«З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ» 

18.03.2023 - 26.03.2023 р.  (велика зала)

      Автор експозиції за освітою інженер. Але малювання завжди було улюбленим хобі.

      Перед початком війни мав багато вільного часу та поганого настрою. Тому почав малювати, щоб відволіктися від повсякдення. Малював олівцем портрети рідних та знайомих, вкладаючи в них свої почуття та спогади. Так з'явилася ціла галерея портретів.

      З початком війни хобі стало необхідністю та лікуванням від розпачу та тривоги. Одного березневого дня в кімнату влетів ворожій снаряд від «Граду», який поранив, зруйнував квартиру. Дякувати Богові, не було пожару, всі залишились живими, малюнки зберіглися.

     Потім, як і більшості наших співвітчизників, довелось переїхати до Львову.       Там вирішив опанувати новий напрям — картини, написані олією. Діти підтримали в новому захопленні та допомогли придбати все необхідне для цього. Тут і відкрив нову сторінку творчості: краєвиди, натюрморти.

      Бойовий дух українських воїнів вражає та надихає! Які щасливі ми були і як пишалися нашими хлопцями, коли ЗСУ звільняли Харків. У серці молитва: Святий Боже, Ангели Небесні, бережіть наших захисників! Кожного! Вдень та вночі! Про це робота «Янгол».

      Чарівні краєвиди, тепло та гостинність Західної України назавжди викарбувалися в пам'яті та серці. Враження самі просилися на полотно. Так з'явилася серія «Місток», «Капличка»,  «Ранок у Карпатах».

       Найулюбленіша тема українців — їжа! А сало взагалі стало найбажанішим смаколиком, особливо на початку війни, коли для багатьох людей воно було недосяжною мрією. Тому в центрі уваги саме САЛО!  Та, звичайно, горілка,  звичайно ж, борщ! Смакота!  Невдовзі наваримо борщу з салом, наллємо горілки та вип'ємо до дна за ПЕРЕМОГУ. Саме про це натюрморти «Український бойовий борщ» та «Сало-манія».

      Найсмачніша їжа, чарівні краєвиди, красиві обличчя українців — все це надихає відродити нашу країну та зробити її ще краще! Ці роботи вмістили в собі емоції та відчуття нашого тривожного та героїчного часу.

 

 

Персональна онлайн-виставка художниці Олени Середи

«КРИХКІСТЬ ТИШІ»

14.03.2023 – 28.03.2023

 

Олена Середа народилася в Харкові. Малює з дитинства. Життя склалося так, що довелося залишити улюблену творчість, художниця багато часу присвятила бізнесу. Останні роки знову активно малює. Олена за освітою магістр Харківської державної академії дизайну та мистецтв (спеціальність «Творчий рисунок»). Роботи її знаходяться у приватних колекціях України, Європи та США. Картини представлені у міжнародних онлайн-галереях Saatchi Art, Artmajeur та на платформі Etsy. Є учасницею  регіональних та місцевих виставок.

        Графічні роботи й нариси зроблені під час війни, що триває.

Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів до боротьби за правду, свободу та майбутнє України.


Всі найперше знають Т.Г.Шевченка як геніального поета. Але володів він багатьма талантами. Видатний ґравер, живописець, прозаїк, драматург, співак народних українських пісень, скульптор, фотограф…
Мистецька спадщина Т.Г. Шевченка – твори живопису і графіки. Збереглося 835 творів, що дійшли до нашого часу в оригіналах і частково в гравюрах на металі й дереві.


Покликанням Шевченка була поезія, але на світ він дивився очима живописця.

Онлайн-виставка до Дня народження

Тараса Григоровича Шевченка  

 «Шевченко-художник. Стильний і сильний»

 

09.03.202311.03.2023

 

                Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів  до боротьби за правду, свободу та майбутнє  України.

       Всі найперше знають Т.Г.Шевченка як геніального поета. Але володів він багатьма талантами. Видатний ґравер, живописець, прозаїк, драматург, співак народних українських пісень, скульптор, фотограф… 

       Мистецька спадщина   Т.Г. Шевченка – твори живопису і графіки. Збереглося 835 творів, що дійшли до нашого часу в оригіналах і частково в гравюрах на металі й дереві.

      Покликанням Шевченка була поезія, але на світ він дивився очима живописця.     

Онлайн-виставка

до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим

та міста Севастополя

 

«ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ ДО СВОБОДИ»

26.02.2023

 

          Сьогодні, 26 лютого, в Україні відзначають День опору Криму російській окупації, відзначення якого започатковано у 2016 році.

           Саме в цей день, дев’ять років тому, у Сімферополі біля будівлі кримського парламенту відбувся мітинг кримських татар і проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України. 15 тисяч людей вийшли, щоб сказати «ні» російській окупації Криму та заявити всьому світу про цілісність України. Протиправне, силове захоплення влади з подальшою анексією території Криму стало частиною російської збройної агресії проти України. Такі дії вважаються початком російської агресії на території нашої держави.

            Насильницька  анексія Криму не визнається українською державою, урядами провідних держав світу, міжнародними організаціями, Генеральною асамблеєю ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, а також суперечить рішенню Венеціанської комісії.

           Фото і текстові матеріали до онлайн-виставки підготовлені працівниками сектору редакції книги «Реабілітовані історією» КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ.  

27 лютого

ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ ДО СВОБОДИ

 

ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ ДО СВОБОДИ

Нагадаємо, День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя встановлено Указом Президента України від 26 лютого 2020 року № 58.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №58/2020

Про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

З метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території — в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей постановляю:

До річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну в Бузку відкрито фотовиставку «Відчуття війни»

Експозиція буде доступна харків’янам та гостям міста до 5 березня за адресою: вулиця Сумська, 25 (праве крило ХНАТОБу).

Організатори фотовиставки – колектив інформаційно-виставкового центру «Бузок» за підтримки Харківської ОВА зібрали історії та світлини двох десятків звичайних людей, житло яких було зруйновано війною. Їхні історії та світлини руйнувань різні і водночас однакові.

«На фото – безліч зруйнованих квартир, потрощені меблі, розкидані речі, дитячі іграшки. Ти дивишся на все це і розумієш – виставка не тільки про руйнування, ці світлини про долі людей, про втрати й нездійснені мрії, розлуки. А ці понівечені житла, як покалічені людські душі... Але ми сильні, ми вистоїмо і ми обов’язково переможемо», - поділилася враженнями директорка Департаменту масових комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації ХОВА Ярослава Бережна.

Тут зібрані близько 20 історій руйнувань у Харківській області, всього в нашій області – понад 10 тисяч таких історій – саме стільки житлових будинків зруйнували чи пошкодили обстрілами росіяни.

Сторінка 1 із 36
Шаблоны для сайта