Blog

Super User

Super User

Персональна виставка графіки і живопису

Віталія Жердєва

«Погляд: нариси мандрівника»

 30.09.2021 – 10.10.2021 (велика зала)

         Жердєв Віталій Вікторович – кандидат мистецтв.

         Народився  22.07.1971 року в місті  Кривий Ріг Дніпропетровської обл.  Освіта – Харківське державне художнє училище, художньо-педагогічне відділення (1990р.), Харківський художньо-промисловий інститут (1997р.). Працює в Харківській державній академії дизайну і мистецтв (з 2002р.), посада — доцент кафедри рисунку.     

         Проводив мистецтвознавчу роботу в Австрії, Німеччині, Франції, Італії, Швейцарії, Фінляндії та ін. (2005–2019рр.). Напрямки дослідження: історія, православне мистецтво в Західній Європі. Брав участь у міжнародних конференціях Європейської Ліги інститутів мистецтв у Берліні і Будапешті. Стажувався й читав курс лекцій з російського мистецтва та іконографії у Вищій школі мистецтв і дизайну «Бург-Гібіхенштайн» (Hochschule für Kunste und Design Burg-Giebichenstein (Halle, Deutschland)). Кандидатська «Сакральне мистецтво в православних храмах Німеччини (ХІХ - поч. ХХ ст.)» (2010р.). Напрямки дослідження: історія, православне мистецтво в Західній Європі.

         Вчене звання доцента. Почесний професор педагогічного університету провінції Сичуань (КНР,  2013р.). Почесний професор Мюнхенського технологічного університету (департамент реставрації і консервації витворів мистецтв).

        Є автором понад 50 статей.

        Монографії:

       «Михаил и Виталий Жердевы: встреча через десятилетия» (Харьков: ХДАДМ, 2013р.);

       «The Golden Age of Orthodox Ecclesiastical Architecture in Germany

 

(1806-1913рр.): History and Synthesis of Arts» (Munich, 2020р.).

        Член НСХУ. Займається портретним, пейзажним та релігійним живописом. 

Сімейна виставка живопису

«Пташиний ринок»

«Наш Всесвіт»

19.09.2021 – 29.09.2021 (велика зала)

         19 вересня  2021 року вперше експоновано сімейну виставку живопису художників-аматорів  –  батька та доньки Мікуліних.

         Автори не мають художньої освіти. Захоплюватися живописом розпочали з дитинства, малюють у різних напрямках та техніках, тому і назва виставки подвійна.

«Пташиний ринок»,  Олексій Мікулін (А Miku).  

         Займався розписом інтер’єрів, писав пейзажі,  копіював великих художників-класиків Леонардо да Вінчі, В. Боровіковського,  П. Рубенса.  Деякий час працював у східній Німеччині (Лейпциг), де була організована його персональна виставка «Метал і Квіти». Після великої перерви відновив свою творчість, захопився тваринним світом, який і переносить на полотно.

«Наш Всесвіт»,  Світлана Мікуліна (S Miku).

         Творчий пошук завжди був притаманний художниці. За допомогою  образотворчого мистецтва і фотокамери  їй набагато простіше передати внутрішнє світовідчуття, ніж робити це словесно. Ази фотозйомки  Світлана осягала самостійно, але це жодним чином не завадило її роботам  стати впізнаваними і затребуваними,  мати колосальний успіх як на теренах рідної країни, так і далеко за її межами. Останні три роки вона  вивчає тонкощі роботи з акрилом та олією – це ті матеріали, які дозволяють  передати задум повною мірою і писати в медіатехниці. Можна часто побачити на полотнах чорний колір.  Як і золоте огранювання бездоганного алмазу, так і чорний колір окреслює образи  картин Світлани. Абстракція – це художній напрямок, де вона повністю розкривається  як митець. В абстракції немає обмежень, тут художниця відчуває свободу і повноту самовираження.

 

https://www.instagram.com/miku.artist

Персональна виставка живопису Інни Давиденко

 «BLACK & WHITE»

22.09.2021 – 01.10.2021 (мала зала)

 

Давиденко Інна Володимирівна народилася в Харкові.

За освітою перекладач зі знанням двох іноземних мов - англійської та іспанської.

Захистила дисертацію з філології та отримала ступінь кандидата філологічних наук.

Працює в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна. На даний момент є доцентом кафедри ділової іноземної мови та перекладу на факультеті іноземних мов ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

Працює в різних техніках: олія, пастель, акварель.

Виставки:

жовтень 2016

травень 2018

серпень 2018

грудень 2018

грудень 2019

Контактні дані автора:

Тел. 0509245768

Почта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Инстаграм: davydenko__inna

Персональна виставка живопису Олени Багоновець

 «Філософія фарб»

11.09.2021 – 21.09.2021 (мала зала)

        Олена Багоновець народилася у 1985 році у мальовничому селищі   Сеймчан. З 5-ти років зростала у місті Чугуїв Харківської області.

        У школі завжди входила до складу редколегії, але свою подальшу освіту та кар’єру пов’язала з економічними науками, вступивши до ХНПУ ім Г.С. Сковороди на факультет «Економічна теорія. Облік та аудит».

        Незважаючи на це, Олена продовжує писати картини для себе та близьких людей. Художниця відображає жіночні образи, пейзажі та портрети тварин. Вважає, що художник не той, що досконало володіє пензлем, а той, що має здібності бачити навколо себе прекрасне. Це й надихнуло її  назвати свою першу виставку «Філософія фарб». Також автор прагне звернути увагу глядача на те, як кольори впливають на життя, адже кожна людина сама вибирає фарби, в які буде розмальований її навколишній світ.

         Для  удосконалення навичок живопису Олена брала уроки у професійних художників, навчалася в творчій студії Зої Горобець та студії «Изумрудный город» у талановитого і перспективного викладача живопису Артема Кондратенка. Брала участь у виставках ім. І Репіна та онлайн-конкурсі «Всеосяжна Українська колекція – 2020».

 

Контакти та профілі у соціальних мережах

E-mail : Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Instagram: elenakartinymaslom

«Рефлексія образу»

Персональна виставка Бегішевої Наталії

08.09.2021 – 18.09.2021 (велика зала)

          Рефлексія образу для художниці це процес осмислення та переосмислення свого творчого художнього досвіду, створення єдиної безпредметної композиційної форми, що є основою творчого розвитку особистості.

          Ставлячи питання психології у творчому процесі, пізнання себе через сприйняття та художній аналіз образів навколишнього світу, авторка відкриває для глядача шлях до переосмислення різноманіття художніх форм сучасного образотворчого мистецтва.                              Спостерігаючи за поєднанням видимого і невидимого, конкретного і абстрактного, з'єднанням і рухом ритмів і образів у полотнах художниці, споглядач занурюється у свій особистий внутрішній світ, торкається особистої унікальності. Таким чином формується зв’язок і діалог між автором та глядачем.

          До експозиції виставки входять обрані картини  з трьох  серій, які сформувалися за останні 10 років, а саме: «Міській пейзаж», «Жіночий образ» та напівфігуративна серія «Політ». Різні за сюжетом, але об’єднані формою, образом та стилістикою.

          Працюючі з образами, художниця надихається природою людини, як іі зовнішністю так і внутрішньою красою. Намагаючись переосмислити та поєднати реальне і абстрактне, авторка рефлексує образи навколишнього світу через  свій внутрішній емоційний стан.

          Бегешева Наталія - член  європейської  асоціації  художників ARTE (Словаччіна),працює в Майстерні Аналітічного Мистецтва (МАІ),учасник творчого об'єднання Професійних художників (ТОПХ).У творчості надає перевагу такім жанрам, як пейзаж, портрет, натюрморт, напівфігуратив.

«ДИТЯТКО.Art»

Виставка  робіт учасників всеукраїнського дитячого  конкурсу графічного дизайну

08.09.2021 – 10.09.2021

          Щороку розширюється культурна та конкурсна програма Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко», який проводиться Харківською обласною радою спільно з ГО «Харківська Асоціація дитячої екранної творчості «Дитятко»». Міжнародний медіафестиваль «Дитятко», як і всі конкурси в його рамках, входить до плану міжнародних та всеукраїнських масових заходів з учнівською молоддю Міністерства освіти і науки України.

          У 2020 році оргкомітетом фестивалю спільно з Комунальним закладом «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» з метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, об'єднання талановитих дітей, вдосконалення їх творчого потенціалу, залучення юних аматорів до активної участі у мистецькому житті започатковано проведення в рамках фестивалю Всеукраїнського дитячого конкурсу графічного дизайну «Дитятко.Art».

          2021 року конкурс проводився вдруге, в двох номінаціях – «Постер Фестивалю» та «Постер номінації Фестивалю» – та в трьох вікових категоріях у кожній з номінацій: молодша – 7-9 років; середня – 10-14 років; старша – 15-18 років. До оргкомітету конкурсу надійшло 26 робіт з Донецької, Дніпропетровської, Харківської областей, міст Києва та Харкова. Вік учасників – від 7 до 18 років.

Склад журі конкурсу – 2021:

Роман Мінін – художник-монументаліст, графік, фотограф, автор об'єктів та інсталяцій, співзасновник некомерційної організації «Art Embassy» («Посольство художників»), голова журі;

Віра Лагутіна – директорка КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» Харківської обласної ради;

Алла Суфранова – директорка КП «Регіональний інформаційний центр» Харківської обласної ради.

Виставку робіт учасників Всеукраїнського конкурсу графічного дизайну «Дитятко.Art» буде презентовано в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» з 08 по 11 вересня 2021 року.

Церемонія нагородження переможців відбудеться 09 вересня 2021 року о 16.00. 

Персональна виставка живопису Філенко Ганни

«НА ВІВТАРІ ТАБІТІ»

28.08.2021  - 07.09.2021 (мала зала)

       28 серпня 2021 року вперше експонується  виставка  живопису художника-аматора Ганни Філенко.

       Автор не має художньої освіти і займатися живописом розпочала в зрілому віці. Мета виставки – показати,  що час не здатний вплинути на красу і гармонію. Творчість, вочевидь, – це той стан душі, коли є що сказати людям. І не так важливо, що створюють твоє серце та руки: пісню, вишивку, горщик чи килим, глек, а може, казан, мисочку, черпачок – якщо  красиво, це на віки!

       Виставка «На вівтарі Табіті» присвячена Майстриням давнього світу. Це натюрморти та пейзажі, виконані олійними фарбами і  пов’язані в більшості з легендарним  містом-фортецею  скіфського часу – Гелоном, що існував  у VIII – III ст. до н. е. на території сучасної Котелевщини  (Полтавська область).

      У натюрмортах використано артефакти Більського городища (Гелону): ліпний чорнолискований посуд Західного міста, корчаги зі Східного міста, глеки, бронзовий казан, прясельця.

      Табіті – та, що підтримує буття, вогонь  в оселі – богиня домашнього затишку. Саме їй найбільше поклонялися гелонці.

      Незримою героїнею живописних творів автора є  жінка-берегиня, захисниця й цілителька, невтомна трудівниця і майстриня, яка споконвіку обожнювала  красу і творила її повсякчас: чи  у вишуканій формі посуду, чи в пучечку зілля, у візерунку на килимі. Або ж вихоплювала зором  із сірих буднів непомітну квітку і вже потім плекала з неї неземне диво!

Персональна виставка живопису Вікторії Хаустової

 

«WORLDS.BEAUTIFUL.SIDE»

 

28.08.2021 – 07.09.2021 (велика зала)

             Вікторія Хаустова народилася у 1973 р. у м. Харкові. Закінчила Харківський національний економічний університет. Свою подальшу професійну кар’єру пов’язала з наукою та освітою. На цей час працює у Науково-дослідному центрі індустріальних проблем розвитку Національної академії наук України та Харківському національному університеті будівництва та архітектури, є доктором економічних наук, професором, редактором двох наукових журналів економічного профілю.

             Назва виставки висловлює бажання автора звернути увагу на красу та загадкову незбагненність нашого світу, що проявляється часом у найпростіших  речах, і яка варта того, щоб її бачити, надихатися та цінити. За словами художниці,  життя складається не тільки з прекрасних сторін, проте саме ці сторони вона відображає, оскільки вони є джерелом любові до цього світу, викликають бажання бути їх часткою, берегти, а за можливості – і робити кращим.

            На виставці «Worlds.Beautiful.Side» представлено роботи, що створені протягом останніх 10 років та виконані переважно в техніці олійного живопису. Також представлено ряд робіт у нових техніках абстрактного живопису – флюїд-арт (живопис рідким акрилом), Alcohol Ink (спиртовими чорнилами), епоксидною смолою.

           Серед сюжетів, що найбільше близькі автору – види природи, морський та міський пейзажі, жіночий фігуратив. Найбільш в живопису художницю приваблює форма, колір і світло. На досягнення найкращого відображення цих елементів у своїх роботах і спрямований сучасний пошук автора.

           Незважаючи на те, що Вікторія академічної художньої освіти не має, вона є людиною дуже творчою, а захоплення живописом пронесла через усе життя, з раннього дитинства проводячи більшість свого часу саме за малюванням. В юності їй переважно подобалася графіка, проте з часом основне місце у творчості зайняв олійний живопис. У пошуку нових форм і можливостей роботи із кольором вона пробує себе  в цілому ряді інших технік і напрямків.

Ювілейна виставка

«ДЕСЯТЬ РОКІВ ТВОРЧОСТІ»

18.08.2021 – 27.08.2021 (велика зала)

 

      Харківський клуб «Успіх» був організований у травні 2011 року, об’єднавшияк початківців – любителів вишивки, так і справжніх професіоналів з багаторічним досвідом роботи. Ця виставка – двадцята. З 2011 року виставки клубу «Успіх» проходили в галереї «Маестро» (2011, 2012рр.), КЗ ХЦДЕД «Будинок Учителя»  (2011, 2012рр.),  ЕКЦ «Бейт Дан» (2013р.), ТРЦ «Аве Плаза» (2013р.), НТУ ХПІ (2014-2019рр.). В ІВЦ «Бузок» з 2013 року відбулися 8 виставок клубу. За цей період клубом «Успіх» було показано 1153 картини.     

    У клубі збираються люди різного віку і професії, зі своїми пристрастями та захопленнями. На виставках представлено роботи, виконані в різноманітних вишивальних техніках, як популярних (рахунковий хрест, гладь), так і менш відомих (вишивання стрічками, комбіновані техніки з бісером). Серед учасників клубу є розробники авторських схем, адже нові оригінальні вишивки викликають найбільший інтерес. На засіданнях клубу, що проходять в бібліотеці ім. Короленка, учасники знайомляться з новинками в світі вишивки, вивчають нові каталоги, допомагають новачкам освоювати майстерність вишивання. Сьогодні багато хто вважає це заняття застарілим, тим самим   позбавляє себе істинного задоволення і радості справжньої творчості.

     Клуб займається й благодійністю. Під час проведення першої виставки до клубу звернулася директор Ізюмського дитячого будинку з проханням допомогти з матеріалами для вишивання. Майстри з радістю відгукнулися і підготували дітям подарунки до новорічних свят.        

      Діяльність клубу регулярно висвітлюється в українській пресі, в інтернет-виданнях, на харківському телебаченні. Багато робіт виконано за мотивами художників.  Ми сподіваємося, що  картини членів клубу порадують відвідувачів виставки і викличуть жвавий інтерес до улюбленого виду рукоділля, адже жодна світлина не може передати фарби і фактуру вишивки, яка притягує і зачаровує погляд!

«Велика гра»

Персональна виставка живопису Марії Ущинської

18.08.202127.08.2021 (мала зала)

       Марія Ущинська – молода харківська художниця, яка створює  на своїх полотнах чарівні фантазійні світи.  Малює вона з самого дитинства, живописом займається з 8 років.  Ще змалку Марійка почала втілювати на папері мальовничі та незвичайні фантазії.

       Мета цієї виставки  – показати своє бачення світу,  в якому ми живемо, через алегорії, через містичних героїв. 

       На картинах зображена символічна боротьба. Чорні та Білі. Добро та Зло. Хто тут добрий? А хто – поганий? Перемога мінлива, вона то на одному, то на другому боці. Як нам зрозуміти, на чиєму ми боці? Треба зробити вибір. Чи ні? Чи може ми будемо залишатися просто спостерігачами цієї нескінченної битви…

 

Контакти автора: @romanovna_art2608       

Сторінка 1 із 27
Шаблоны для сайта